Cafe Müzik Ankara Grubu

Ana Sayfa Forumlar Müzik Hakkında(Genel) Cafe Müzik Ankara Grubu

Bu konu 1 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  Altan tarafından 2 ay önce tarihinde güncellendi.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar

admin
    Yönetici

Hadi kendimizi tanıtalım. Kimiz biz?

Altan
    Katılımcı

Merhaba Altan ben,

Eskişehir’den yeterli katılım olmadığı için şimdilik Ankara grubuna dahil edildim.
    Kısaca kendimeden bahsedeyim.

1982 yılında Trabzon’da dünyaya geldim. İlk orta ve liseyi Trabzonda bitirdikten sonra Lisans ve yüksek Lisans eğitimimi Çanakkale Gıda Mühendisliği ana bilim dalında tamamladım.

Orta okulda koro solisti olarak başlayan müzik hayatım lise son sınıfta Gitar çalmaya başlayarak enstrümanistlik ile devam etti. Gitara ilk başladığım dönemde sadece yabancı müzik ile ilgileniyorken kendi kendime amatör besteler yaparak duygularımı ifade etmeye başladım.

Liseden sonra Üniversite’ye başlayana kadar dönemde Trabzon’da arkadaşlarımla kurduğumuz Ekinoks adındaki grubumuzla sahne aldık. Üniversite dönemimde okula başlar başlamaz Çanakkale’de sahne almaya başladım. Çanakkale’de sahnede geçen 6 yıl süresinde sahne almadığım mekan neredeyse kalmadı.

Lisans eğitimim sonrasında evlilik ve mesleki kariyer sebebiyle bir süre müzikten uzak kaldım, 2014 yılında eşimin de desteğiyle yeniden Elektro gitar alarak sonrasında ekipmanlarımı tamamlayarak Eskişehir’de sahne almaya devam ettim. Orkestramda kendi kalite standartlarıma ulaşacak müzisyen profiline bir türlü ulaşamadığım için büyük projeler yapamadım. Malesef iyi müzisyen olsa bile karakter olamayabiliyor…

Müzikten ayrı kaldığım dönemde bile beste yapmaya devam ettim. Şu an 25 civarında bestem var. Kardeşimin albüm projeleri için hazırladığım besteler dışında genç ve yeni müzisyen arkadaşlarımızın tekli çalışmalarının arenje ve düzenlemesine destek oldum. Halen hali hazırda Eskişehir ve Trabzon’daki stüdyolarda üretim sürecindeki rap, pop ve rock parçaların arenje ve düzenlemesine yardımcı olmaya devam ediyorum. Evde kendi stüdyomda vaktim olukça kendi bestelerimin düzenlemesini yapmaya devam ediyorum.

Yerli Yabancı Pop Rock Metal Halk Müziği vs.tarzlara göre 3 bin civarında reprtuarımda parça mevcut. Şu aralar Missisippi Delta Blues repertuarıma katkı sağlıyorum.

Arenje, Kayıt, Beste yapımı, Güfte düzenlemesi yapabiliyor; Bass Gitar, Akustik Gitar, Elektro Gitar, Klasik Gitar, Bağlama ve Piyano çalabiliyorum.

Instagram Hesabım: solistaltan
    Youtube Kanalım : Altan B/Y/K

Sahne Set-Up şu şekilde:

Shure SM 58 Vokal Mikrofonu
    Shure Sm 57 Enstrüman Mikrofonu
    Jameson Espana Rio 125 Elektro Klasik Gitar
    Fender American Standart Stratocaster (Lindy Fralin El sarımı Single Coin ve Di Marzio Copper Eşik Humbucker Coin)
    Roland GK-3 Guitar Synth Pick Up
    Roland GR-55 Guitar Synthesizer (Efekt Processor)
    Fender Frontman 212 R Gitar Amfisi
    Shure SE 315 Monitör In Ear Monitör Kulaklık
    Behringer XYNX 2442 24 Kanal 24 Bit Mikser

tekrar görüşmek üzere.

Enes Altan BIYIK

Sahne Bistro mekanında Set Up ile Loop Demostrasyonu Linki alttadır.

Loop Demostrasyonu ve GR-55 Demostrasyon Örneği için tıklayabilirsiniz

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Cafe Müzik'te Neler Var?

Müzisyen arama motoru, forumlar, paylaşım grupları, anlaşmalı kurumlar, videolar ve daha birçok güzel etkinlik Cafe Müzik'te.

Bizden Haberler

HESAP OLUŞTUR HESABIM VAR

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up