muzik calmak canli muzik yapmak yas gunlerinde neden yanlış goruluyor

Ana Sayfa Forumlar Müzik Hakkında(Genel) muzik calmak canli muzik yapmak yas gunlerinde neden yanlış goruluyor

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  ozan tarafından 1 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar

ercan öğretmen
    Katılımcı

BİR MÜZİSYEN VE RESIM OGRETMENI OLRAK RAHATSIZ OLDGUM BIR KONUYU DILE GETIRMEK İSTİYORUM. NEDEN YAS GUNLERINDE GENEL VEYA OZEL FARKETMIYOR CANLI MUZIK YASAKLANIR. MUZIGI SADECE BIR EGLENCE OLARAK DEGIL BÜTÜN GUNLERDE RAHATLAMAK ICIN SIGINILACAK BIR LIMAN OLARAK GORMEK LAZIM. BU YANLIŞ ALGIYI TOPLUM OLARAK DEGISTIRMEK LAZIM. TESK

admin
    Yönetici

Tamamen farklı kültürlerin müziğe farklı bakış açıları olmasıyla ilgili. Bizim ülkemizde hakim kültürde ise müziğe genellikle eğlence aracı olarak bakılıyor. Oysa ki en basitinden Kürtler ağıt yakıyorlar, hristiyanlar kilisede cenazeyi kilise müziği ile yolcu ediyorlar.
    Dediğim gibi yerleşmiş bir anlayış var ve bunu da kırması çok güç.

ozan
    Katılımcı

insanı tanımayan toplumun, müziği anlaması beklenemez. kendine yabancilasanlarin sergilediği bir tutum olarak görüyorum. insan hüzünlenir ağlar,neşelenir ve bu duygularıyla müzik yapar. bu senin hayatin icinde ne kadar olduğun ile ilgili bir durumdur

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Cafe Müzik'te Neler Var?

Müzisyen arama motoru, forumlar, paylaşım grupları, anlaşmalı kurumlar, videolar ve daha birçok güzel etkinlik Cafe Müzik'te.

Bizden Haberler

HESAP OLUŞTUR HESABIM VAR

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up