Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de verilen konserde 7.62 grubu sahne aldı. Grup, Cafe Müzik’in verdiği destekle oluşumunu tamamladı ve çok kısa sürede konser verebilecek duruma geldi.

7.62 Grubu(@7.62_official) Üyeleri Kimler?

 • Solist: Ahmet @ahmetbugdays
 • Lead Gitarist: Onur @onuuryilmaz
 • Baterist: Sefa @tatewnade
 • Ritm Gitarist: Görkem @ermeralonur
 • Bass Gitarist: Altan @noaknobb

7.62 İsmi Nereden Geliyor?

Grubun ismi Sefa’nın gerek akademik gerekse kişisel olarak savunma teknolojilerine olan ilişkisinden gelmektedir. Bir mermi türü olarak bilinen 7.62’yi grubun ismi olarak koydular.

Grubun Kuruluş Süreci

Sefa, Gökmen ve Ahmet liseden arkadaştır. Gökmen ve Ahmet’in birlikte gitara başlamasıyla grubun ilk tohumları atıldı. Başka davulcu ve bass gitarist denemeleri olduysa da öncelikle sosyal hayatta uyum sağlayamamaları sebebiyle davul ve bass gitaristsiz olarak çalışmalara başladılar. Solo amacıyla Onur aralarına katıldı. Daha sonra ise lise arkadaşları ve yüksek lisans öğrencisi olan Sefa’nın da kendilerine katılmalarıyla, 2018 yılı başlarında bir grup kurmaya karar verdiler. Bass gitaristleri olmadan stüdyoya girmeye başladılar. Yaklaşık sekiz ay bass gitaristsiz olarak prova aldılar. 30 civarında pop-rock parçasını repertuarlarına kattılar.

Cafe Müzik Üyesi Olmaları Dönüm Noktası Oldu

Grup için dönüm noktası solist, müzisyen ve arenjör olan Altan ile tanışmak oldu. Cafe Müzik müzisyen portalının ilk üyelerinden olan Altan sahne alabileceği ve 20 yılllık birikimini aksiyona dökebileceği öncelikle anlaşabileceği bir grup arayışındaydı.

Bir gün Cafe Müzik yetkilisinin özel olarak arayıp, Eskişehir’de Onur isminde bir üyenin bass gitarist arayışında olduğunu belirtmesi ve iletişim bilgilerini iletmesiyle, Cafe Müzik üyesi olan Altan grup ile irtibata geçti.

Altan bağımsız olarak Eskişehir’deki konserlerde joker müzisyen olarak sahne almaktaydı. “Engelsiz Anadolu Günleri” kapsamında Yusuf GÜNEY gibi sanatçıların altında konser verecek yerel grup arayışında olan organizatörün teklifi ile Altan henüz bir hafta önce katıldığı grup ile tek bir prova sonrasında konser vermeyi kabul etti ve birlikte Eskişehirlilere güzel bir konser verdiler.

Tüm illerin mutfaklarından ve kültürlerinden örneklerin olduğu fuar alanının yanında kurulan konser alanında konserler hala devam etmektedir.

Müziğimizin kanayan yarası Bass Gitarist eksikliği tüm ülkede yaşanmakta, tüm gitaristler elektro gitar çalmaya eğilimli olduğu için Bass Gitarist bulunması güçleşmektedir. 7.62 Grubu ise artık sahne almaya hazırdır.

Kendilerine başarılı bir müzik hayatı diliyoruz…

 


2 comments:

 1. Selçuk YALÇIN

  06/11/2018 at 10:10

  Tebrikler arkadaşlar, başarılarınızın devamını dilerim 🙂

  Beste ihtiyacınız olursa, iletişime geçerseniz destek olmak isterim.

  Reply
 2. admin

  07/11/2018 at 18:37

  Tebrik eder, başarılar dileriz.

  Reply

Cevap Yaz


Cafe Müzik'te Neler Var?

Müzisyen arama motoru, forumlar, paylaşım grupları, anlaşmalı kurumlar, videolar ve daha birçok güzel etkinlik Cafe Müzik'te.

Bizden Haberler

×
HESAP OLUŞTUR HESABIM VAR

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up

Website Security Test